З 28 вересня набув чинності новий закон "Про освіту".
Відповідно до документу, передбачається підвищення мінімальної зарплати вчителів до трьох мінімальних з/п, яке набуває чинності з 2018 року, а реалізовуватися буде поетапно до 2023 року. Втім уряду доручено передбачити щорічне підвищення посадового окладу педагога найнижчої кваліфікації до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних пропорційно зростанню доходів державного бюджету.
Закон передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років (отримується в гімназії), і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки (отримується в ліцеях або закладах професійної освіти). Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).
Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається вже 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року, і для профільної середньої освіти - 1 вересня 2027 року.
Місцеві органи влади позбавляться права контролювати освітній процес, у їхніх повноваженнях залишається тільки створення відповідного освітнього середовища. На базі Держінспекції навчальних закладів буде створено незалежний орган - Агентство забезпечення якості освіти, до повноважень якого належатиме питання акредитації освітніх закладів (крім вишів).
У законі про освіту передбачено, що діти нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть вчитися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або декількох дисциплін. При цьому представники нацменшин, які розпочали навчання в школі до 2018 року, продовжують здобувати освіту за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.
Читати закон "Про освіту" тут>>>https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2145-19